Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 18.05.2024, 06:52

Сайт учителя світової літератури

Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [4]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Зарубіжна література у 5 класі

Як ми розуміємо, у сучасний період триває процес реформування гуманітарної освіти України. У цьому процесі визначне місце займає світова література. Сучасні діти вільно користуються Інтернетом, різними інформаційними технологіями. Але не слід забувати про те, що серед різноманітних інформаційних потоків важливо не втратити таке духовне джерело, як художня література. Нова програма з світової літератури для 5 класу зорієнтована на формування в учнів стійкого інтересу до літератури,залучення їх до читання.

У 5 класі учні розпочинають вивчення світової літератури як окремої навчальної  дисципліни. Тому дуже важливо захопити їх цікавими творами і світової класики, і сучасності. Згідно з новим Державним стандартом і програмою, на уроках зі світової літератури має бути реалізовано цілісний підхід до вивчення художніх творів. Тому до програми 5 класу введено невеликий обсяг художніх текстів(на думку авторів), які школярі мають прочитати повністю( ніяких скорочених хрестоматійних варіантів). Якщо порівняти з програмою 2005 року, то саме програма зі світової літератури для 5 класу зазнала великих змін. Із попередньої програми залишився лише фольклор,німецька народна казка "Пані Метелиця, вступ до поеми"Руслан І Людмила" О.С. Пушкіна, "Пригоди Тома Сойера" М. Твена. Більше годин відведено для вивчення казок народів світу: Індійська казка, японська казка, арабська казка. До програми ввійшли твори сучасної дитячої літератури Рональда  Дала "Чарлі і шоколадна фабрика", Туве Янсона  "Капелюх чарівника"та інші його твори, Пауля Маара "Машина для здійснення бажань", Яна Улофа Екгольма "Людвігові хитрому - ура! ура! ура!". Залишилися поза програмою світові казкові шедеври "Попелюшка", "Снігова королева", "12 місяців", "Мауглі", які несли в собі величезний виховний потенціал: виховання працелюбності, милосердя,людяності, добра. У творах сучасної дитячої літератури, запропонованих у програмі для 5 класу, ці моральні цінності втрачають актуальність. Не обов'язково працювати, бути добрим та милосердним, краще скористатися чарівною паличкою, машиною для здійснення бажань або пензликом. От чомусь складається саме таке враження. Що ж до наповнюваності програми невеликим обсягом текстів, то це твердження викликає сумнів. Тому що в програмі 2005 року для вивчення пропонувалось 9 основних текстів для читання, крім поезій, а в новій - майже18.

 Нова програма зі світової літератури охоплює художні твори різних епох і народів, тому слушно вже в 5 класі застосовувати культурологічний аналіз тексту, елементи компаративного аналізу. Оскільки предмет " Світова література" вивчається в школах з українською мовою, то він має виразне українознавче спрямування, забезпечуючи інтегрування світових цінностей в українську культуру. У програмі введено рубрику "Україна і світ", яка має бути реалізована на уроках світової літератури(імена видатних перекладачів, взаємозв'язки літератур тощо)

       Нова програма зі світової літератури містить обов'язковий і варіативний компоненти. У майбутньому варіативний компонент буде викликати у школярів труднощі при виконанні завдань на олімпіадах.

Обов'язкова кількість видів контролю у 5 класі залишилася без змін: І семестр -2 контрольні  роботи, 2 уроки розвитку мовлення, 2 уроки позакласного читання  і перевірка зошитів щомісяця

    ІІ семестр - 3 контрольні роботи, одна з них у формі контрольного твору, 2 уроки РМ і 2 уроки  ПЧ.  Цей розподіл годин є мінімальним і обов'язковим. Учитель на власний розсуд може збільшити кількість видів контролю відповідно до рівня підготовки учнів.

      Укладачі нової програми стверджують,що уроки світової літератури - це особливі уроки,що пробуджують творчу  думку і уяву, навертають дитячі душі до добра , любові, милосердя. Від  того , наскільки вчитель любить твори, які він викладає, залежить успіх кожного уроку. Тож нам нічого не залишається,як полюбити ті твори, що нам пропонує нова програма і зацікавити ними дітей.

Категорія: Мої статті | Додав: fhrflbz (11.02.2016)
Переглядів: 629 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
  • Сайт Рівнянської ЗШ№2
  • Сайт учителя початкових класів Рівнянської ЗШ№2 Полякової Н.В.

  • Copyright MyCorp © 2024
    Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz